Чесність, професіоналізм, відданість спільній ідеї захисту правопорядку
Сьогодні, 4 липня, в Україні відзначають День Національної поліції. У 2024 році це вже дев’ята річниця свята, однак святкують його саме 4 липня лише з 2018 року.
У Роздільнянському РВ ГУНП в Одеській області на урочистості з нагоди професійного свята зібрався особовий склад відділу поліції, ветерани органів внутрішніх справ, керівники району, територіальних громад Роздільнянщини та інші поважні гості.
Захід розпочався з вшанування пам’яті загиблих українців під час російсько-української війни та правоохоронців, які віддали своє життя у боротьбі зі злочинністю.
Ведучі заходу – інспектори з дотримання прав людини, лейтенанти поліції Валентина Сенетович та Володимир Янц розповіли про непрості роки створення системи правопорядку. ЇЇ працівники зробили чимало, щоб зберегти стабільність і громадський спокій в нашій державі.
На екрані в цей момент демонструвалися відео- та фотоматеріали робочих буднів правоохоронців Роздільнянщини, де кожний з присутніх міг побачити і згадати своїх колег, яскраві моменти правоохоронної діяльності тощо.
До слова було запрошено голову Роздільнянської районної військової адміністрації Сергія Приходька та Роздільнянського міського голову Валерія Шовкалюка, які привітали всіх, для кого служба в поліції стала справжнім покликанням, а боротьба з порушниками закону – справою всього життя. Адже честь і гідність, бажання працювати та змінювати країну на краще – це ті основні якості, які повинен мати кожен працівник поліції. Досвід і знання справи правоохоронців дозволяють почуватися нам захищеними навіть у такий складний час для нашої країни. Керівники району та міста побажали Перемоги України над ворогом, миру, злагоди, вірності службовому обов’язку та успішної служби на благо українського народу.
Ведучі заходу зазначили, що старші покоління правоохоронців можуть бути впевненими – їх багаторічний досвід і сьогодні використовується молодими працівниками органів внутрішніх справ, що завжди сприятиме миру і спокою у нашому районі. Сучасне покоління правоохоронців з гідністю і повагою ставиться до ветеранів органів внутрішніх справ. Їхня праця, професіоналізм і досвід допомагають молоді працювати у реаліях сьогодення, набуваючи нових виявів і вимірів у формуванні кращих традицій української поліції. З часом змінювалась структура органів внутрішніх справ, але все одно багато відповідальних завдань довелося виконувати правоохоронцям тоді, і зараз вже молоде покоління стоїть на сторожі закону, виконуючи відповідально свої службові обов’язки.
Як все починалося. У 2014 році після Революції Гідності в Україні постала гостра потреба у проведенні реформи правоохоронної системи. Восени 2014-го представили ідею реформування Міністерства внутрішніх справ, де передбачалась поява в країні замість міліції Національної поліції.
2 липня 2015-го парламент ухвалив закон “Про Нацполіцію”, згодом на Софійській площі у столиці склав присягу перший штат української поліції. Далі запровадили поліцію у Львові та Одесі. Згодом проєкт охопив всю Україну. На це пішов цілий рік.
Саме свято було встановлено в Україні “Враховуючи значення та роль Національної поліції України у виконанні завдань з охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтриманні публічної безпеки та порядку” згідно з Указом Президента України “Про День Національної поліції України” від 9 грудня 2015 року, та відзначалося 4 серпня – у день підписання президентом Закону України “Про Національну поліцію”.
4 квітня 2018 року указом Президента України внесено зміни до попереднього указу, яким встановлено, що День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня – на честь події 2015 року, коли перші патрульні поліціянти прийняли першу присягу на Софійській площі у Києві.
Цього дня правоохоронців зі святом привітали Лиманський селищний голова Віктор Бакланов та Степанівський сільський голова Наталія Бараненко, висловивши слова подяки правоохоронцям за їх сумлінну службу і побажавши відваги, стійкості духу у нелегкій праці, міцного здоров’я, наснаги та витримки, любові та достатку, а всім українцям – Перемоги та мирного неба.
У Роздільнянській міській та Степанівській сільській громадах активно працює ПОГ – поліцейський офіцер громади. Це один з кроків у реформі Національної поліції. Його основна мета – забезпечити кожну територіальну громаду окремим офіцером, який не тільки працюватиме на території цієї громади, але й житиме там. Оскільки поліцейський офіцер є повноправним представником своєї громади, то й звітує він не лише перед керівництвом, але й перед самою громадою. Головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися на потреби місцевого населення, підтримувати постійний контакт з мешканцями, щоденно забезпечувати порядок на своїй території, своєчасно реагувати на проблеми громади та запобігати вчиненню правопорушень. Найближчим часом ПОГ з’явиться і в Лиманській громаді.
Степанівська громада підготувала віршовані привітання правоохоронцям від маленьких мешканців – футболістів команди “ЮНІОРИ”, які показали цікаву гру на турнірі у Буковелі, звідки повернулися нещодавно. На знак шани працівникам поліції вручили своєрідні обереги – ляльки-мотанки.
Наразі Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення. Співробітники Національної поліції відіграють важливу роль у протистоянні українського народу збройній агресії. Вони не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати жителів регіонів, де ведуться бойові дії, виявляють диверсантів і колаборантів, а також розслідують військові злочини окупантів. Крім того, співробітники Нацполіції займаються пошуками зниклих безвісти дорослих і дітей.
Поліцейська професія традиційно вважається однією з найнебезпечніших. Загроза в будь-яку хвилину стати жертвою злочинця не випадково загострила у кожного з нас почуття страху перед власною незахищеністю. Правоохоронці пов’язали свою долю з важкою професією. Саме їм довірено стояти на варті інтересів держави, боротися з порушенням закону і порядку, зберігати життя і спокій громадян, у тому числі і мешканців нашого району.
Привітали працівників поліції з професійним святом і представники Роздільнянської окружної прокуратури, Державної прикордонної служби, Роздільнянського РТЦК та СП.
Напередодні професійного свята поліціантів, а саме 1 липня, своє професійне свято відзначають усі слідчі України. Професійний слідчий стоїть на варті порядку і розплутує клубок складних і заплутаних подій, зв’язків і вчинків. Люди, котрі обрали таку професію, мають особливу інтуїцію та аналітичні здібності. Головні риси слідчих – справедливість, об’єктивність, уважність, вміння аналізувати факти і робити висновки. Професія слідчого завжди залишається затребуваною та актуальною. Слідчий – не просто робота, а покликання людини.
На урочистостях відзначили найкращих правоохоронців і нагородили грамотами і подяками.
Наприкінці урочистостей до всіх присутніх звернувся т.в.о. начальника Роздільнянського районного відділу поліції ГУНП в Одеській області, підполковник поліції Віктор Дудка, який привітав колег зі святом і побажав міцного здоров’я, благополуччя, родинного тепла та затишку, успіхів у службі, мирного неба над Україною.
Чесність, професіоналізм, відданість спільній ідеї захисту правопорядку – головна запорука злагодженої роботи всього підрозділу правоохоронців, діяльність якого спрямована на нашу Перемогу. Слава Україні! Героям слава!